Program Kitabı

Eğitmenlerin hikaye ve etkinlik kitabından yola çıkarak işleyecekleri ders planları, öneriler, yardımcı dokümanlar ve çalışmalar içeren Program kitabı, okul öncesi ve 1. sınıf ile 2, 3 ve 4. sınıflar olmak üzere iki ayrı kitaptan oluşmaktadır. Her kitapta dört farklı tema üzerinden sekizer haftalık işleyiş planlanmaktadır.
Program Kitapları, Aşılamayan Nehir ve Duvarımda Var Bir Delik adlı hikaye ve etkinlik kitaplarını kullanarak sekiz haftalık eğitim sürecinde size yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Her kitapta fen, mühendislik, teknoloji ve matematik temalarına yönelik etkinlikler bulabileceksiniz. 

Her hafta için ayrılan bölümlerde öğrencilerin karşısına sosyal hayatla ilişkilendirilmiş ayrı bir problem çıkartılmakta ve bunun çözümü için farklı fikirler geliştirmelerine, ürünler ortaya koymalarına olanak sağlanan aktivitelere yer verilmektedir. Bu süreçte yeni problemlerin doğması ve fikirlerin tekrar geliştirilmesi ile birlikte ürünlerin çeşitlendirilmesi de söz konusu olmaktadır.

Bütün bunlarla birlikte problemleri çözmeye dair gereken beceriyi edinmeleri için bir takım çalışmalar yaptırılması ön görülmektedir. Bu çalışmalara dair dokümanları ve kaynak linkleri bu bölümün alt sayfalarında bulabilirsiniz.

Okul Öncesi ve 1. Sınıflar için TIKLAYIN
2-3 ve 4. Sınıflar İçin TIKLAYIN